טל נוגעת בנשמה
טקסי-מעבר PDF הדפס דואל
נכתב על ידי taltibi   
חמישי, 19 מרץ 2009


טקסי-מעברטקס הכנה ללידה                                 מעגל יום-הולדת

מסיבת רווקות                                     טקס ספונטני לשנה החדשה

  רובנו עוברים את החיים כרצף של אירועים שגרתיים. יום רודף יום, ולילה - לילה, ואדם כמנהגו נוהג. 
רגעים גדולים ומשמעותיים בחיינו כמו לידה, בר/בת-מצווה, חתונה אנו מציינים על ידי אירוע מיוחד, חגיגה מיוחדת. אך גם היום-יום שלנו רצוף אירועים רבי משמעות,מהם גדולים וניכרים לעין ומהם זעירים, ומרפרפים כהרף עין, אותם קל לאבד ולשכוח. 
אחת הדרכים לתת משמעות לרגע מסוים ולהעצים אותו, היא להאיר אותו ולציין אותו באופן מודע. "לעצור" לרגע את הזמן ולהגיד – הי, בואו נראה מה זה הרגע הזה, מה היה בו, מה יש בו, מהן המתנות שיש בו עבורי.

imag0021
 


באמצעות טקס אנו נותנים משמעות לרגע –
ממש כמו בר/בת מצווה, אנו עוצרים, בכל רגע נבחר כדי לומר הרגע הזה הוא בעל משמעות בחיי. אני רוצה לתת לו את מלוא המשקל ולהבחין במלוא המשמעות.
 
דרך נוספת להיעזר בטקס היא לכוון אותו כך שיעצים כוונה שיש לנו לגבי החיים שלנו, שינוי שאנו רוצים להביא לחיינו. ועצם עריכת הטקס מביאה את האנרגיה הנחוצה למהפך הגדול, או לשינוי הקטן. 

באמצעות טקס נתחבר אל מקורות הכוח שלנו, אל המשאבים הנסתרים שלנו עצמנו. כך למשל, בטקס ליולדת לפני לידה, היא תקבל את הכוחות הנחוצים לה, לפעמים אף תקבל ידע, הטקס יקל על פחדים וחששות, ותתאפשר לידה קלה יותר. 

כל טקס נוצר באופן אישי עבור האדם, שנמצא במרכז ו
כל טקס נוצר במיוחד עבור האנשים שביקשו לנצור את הרגע ואין טקס אחד דומה לאחר. הטקס הוא שיאו של תהליך, ותורם רבות לאדם או לאנשים ברגע הספציפי הזה בחייהם. הטקסים שאני עורכת הם אישיים מאד. זוהי זכות גדולה עבורי לקחת חלק ברגעים משמעותיים ומרגשים בחיי אלו שעבורם אני עורכת את הטקסים. זו תמיד חוויה מרגשת ומשמעותית עבור כל מי שנוכח בטקס ולוקח בו חלק. 
עידכון אחרון ( שני, 18 מאי 2009 )
 
< קודם   הבא >